Navštívili jsme 24.SNV – SCHAU

Po několika kontaktech s předním německým chovatelem a vydavatelem časopisu „NymphenSittich Spezial“  Otto Lutzem jsme se rozhodli navštívit tuto speciální výstavu korel.

Na výročním setkání klubu korel – ČKCHK  jsme se domluvili a auto vyrazilo s osádkou Pekhart, Nesvorný, Blahník po trase: Kdyně – Praha – Liberec -Görlitz.

Výstava se konala 17. -18.3. 2012 v německém Görlitzu, z Prahy vzdáleném cca 120km. Na místo jsme dorazili v neděli krátce před devátou hodinou kdy výstava začínala. Příjemné prostředí Domova mládeže „Wartburg“ poskytlo své prostory 138. korelám různých mutací, které byly dále rozděleny do tříd, nejvíce zastoupené byly šedé perlové.

K vidění bylo i několik papoušků přibližně v deseti voliérách. Jako většina výstav v Německu tak i zde proběhlo hodnocení na pořadí-od prvního do posledního v každé třídě. Celkovým vítězem se stal samec korely šedé Reinholda  Reigera. Většina korel měla výbornou kvalitu jak v postavě tak i velikosti, šíře a velikost  chocholky byla nádherná. Dálka chocholky byla tak velká, že se nemohla vejít pod strop výstavní klece, odhaduji na osm centimetrů. Byl zde i prodejní koutek, samozřejmě jsme nemohli odolat možnosti zakoupení, ceny se pohybovaly od 40Eur.

Při krátkém setkání s Otto Lutzem jsme předali dárky a vlaječku ČKCHK za ochotu a pozvání. Z výstavy, která nás uspokojila a ukázala kvalitu německých korel jsme odjížděli s novou krví do našich chovů spokojeni. Speciálka byla  prostě nádhera. Příští 25.SNV-SCHAU se bude konat v Hannoveru.

Text + foto: Jaroslav Nesvorný