34. výstava korel SNV

V Německu se konala 34. výstava korel SNV, které se účastnili i dva naši členové.

S kamarádem Honzou Tuzarem jsme se jako jediní členové z České republiky účastnili německé klubové výstavy SNV. Výstava se konala v krásném městečku Ahaus blízko hranic s  Holandskem. Byly zde nejlepší korely z Evropy v počtu 170 kusů.
Na jednom místě se sešly nejlepší chovatelé z Německa, Česka, Holandska a Francie. Posuzování v Německu probíhá trošku jinak než jsme zvyklý , dva posuzovatelé vybírají vždy 10 nejlepších mláďat z roku 2023 a 10 nejlepších starších korel. S korelami z Česka jsme se v tak obrovské konkurenci neztratili a umístění předčilo naše očekávání. Krásná víkendová akce se spoustou přátel z Evropy je bohužel za námi a můžeme oba slíbit, že příští rok uděláme maximum aby Česká republika byla s korelami v Evropě ještě víc vidět.

Text a foto: P.Svoboda