Postřehy z Rakouska

Dne 5.3.2016 jsem s několika členy našeho klubu korel vystavoval na 4. otevřené speciálce korel v rakouském Riedu. Vystaveno bylo 98 korel rozdělených do 14 tříd od 14 vystavovatelů a to: čtyři z Česka , dva z Německa a osm z domácího Rakouska.

Pro mě jako posuzovatele bylo velkou zkušeností sledovat německého posuzovatele p.Thomase Wizemanna při téměř tříhodinové pečlivé a precizní práci. Pan Wizemann při rozhodování o vítězi jednotlivých tříd dokázal vysvětlit svoje rozhodnutí, což bylo pro mě velice poučné a cenné. Například u samce korely šedé nevyhrál dle vystavovatelů tipovaný tmavý pták protože byl moc černý. Všichni vítězové tříd obdrželi diplomy a medaile, korely byly oceněny kakordami. My jsme z výstavy odjížděli s pěkným umístněním, kde př.Blahník a př.Pekhart obsadili druhá místa.

2-16 006
2-16 040
2-16 042

Vše proběhlo v pěkném prostředí a přátelské atmosféře. Už se těším na příští rok a jubilejní 5. výstavu korel v Rakousku.

Zapsal: Jaroslav Nesvorný