Výstava v Rakousku

10. JUBIELNÍ SPECIÁLNÍ NYMPHENSITTICH – SCHAU V RAKOUSKÉM RIEDU
Opět v náhradním termínu proběhla i letos již 10. speciální výstava korel v Rakousku a to 13. srpna 2022.

Za účasti 18. chovatelů z Rakouska, Německa, Slovenska a Čech, bylo vystaveno více jak 140 korel. Jen 4. členové našeho klubu přivezli 30 korel.
Celkové vítězství si odvážel neporazitelný Reiny Reiger z Německa, stejně tak měl nejlepší korelu v kategorii mutace a mladí ptáci. V kategorii divoce zbarvených (šedých) měl nejlepšího samce domácí chovatel Eda Hofer. Všichni vítězní ptáci byli oceněny po 93 bodech.

Ani naši si letos nevedli špatně o odváželi si hned tři vítezství ve třídách. Martin Blahník ve třídě strak skořicových, Honza Tuzar za straku bělohlavou a Milan Pekhart za vítězství ve třídě lutino.

O vynikající úrovni této výstavy svědčí fakt, že z celkového počtu 147 korel bylo oceněno 41 známkou výborná, tedy 90 a více body.
Příští, již 11. otevřená speciální výstava korel v Rakousku by se měla uskutečnit opět v tradičním termínu, tedy začátkem března 2023.