Online „COVID“ Schau 2021

Online Schau je již minulostí a proto mi dovolte krátkou rekapitulaci. Byla to výjimečná akce, ale jistě velmi dobrá náhrada výstavy, která probíhala každoročně v tuto dobu v rakouském Riedu.

Po týdnu se mohli představit naši chovanci v 15 třídách, rozděleny na samce a samice. Je až neuvěřitelné, že se představilo celkem 90 korel, za což se nemusí stydět žádná výstava. Ani zúčastněných 13 chovatelů není k zahození. Škoda, že ostatní členové skupiny zůstali v ústraní. Není to ale zas tak složité, během týdne nafotit jednoho nebo dva ptáky, vybral nejlepší snímky a zaslat.

Závěrečné společné foto nebylo vyhodnoceno, ale přesto jsem vyzdvihnul snímky podle lajku (uvedeno ve snímcích).
Tady jsou účastníci s počtem dodaných korel a úspěších ve třídách.

Roman Andreschitz, A – 3ks/ 1x vítěz třídy,
Martin Blahnik,CZ – 9/ 3x,
Matt Hackl , A – 10/1x,
Roman Helik, SK – 1/1x,
Lars Horstick ,D – 4/ 2x,
Jaroslav Nesvorný , CZ – 2/ -,
Christoph Palsbröcker , D – 1/ -,
Milan Pekhart, CZ – 25/9x,
Reinhold Reiger , D – 11/5x,
Wick Dela Tosch , D – 3/2x,
Jan Tuzar , CZ – 17/2x,
Petr Svoboda , CZ – 5/1x,
Robert Härtl , A – společné foto

Na závěr je třeba poděkovat všem zúčastněným, a hlavně organizátorovi celé akce Janu Tuzarovi a věřme, že to není schau poslední a za rok si ji budeme moci třeba zopakovat.

Text: M. Pekhart