Korely na krajské výstavě

Poslední víkend v listopadu letošního roku se konala již 7. Krajská soutěžní výstava Plzeňského kraje.
Z celkového počtu 420 okrasných ptáků, kanárů a papoušků se na výstavě v Plzni představilo 32 korel. Pro soutěž mezi okresy bylo nutné sestavit 6 kusů ptáků z každého okresu a čtyři nejlepší se započítává do pořadí o nejlepší kolekci.

U kategorie korely sestavily kolekce čtyři okresy. Zástupci našeho klubu Blahník a Pekhart dali dohromady kolekci za okres Domažlice. Tato kolekce získala 347 bodů a byla vyhodnocena jako nejlepší v kategorii korely.
Dále proběhla i soutěž jednotlivců, ve které klub zastupoval jen př. Pekhart, kterému se podařilo získat 1. a 3. místo. Byla to pro letošek poslední obeslaná výstava a nyní již čekáme na jaro, a to nejen že čekáme opět na chovnou sezónu, ale 3. března zas vyrážíme na již 6. otevřenou výstavu korel do Riedu v Rakousku, kde se pokusíme vylepšit pozice našich korel.

Text a foto Pekhart Milan