Korely na výstavách v Plzeňském kraji

Dva týdny po klubové výstavě v Lysé se konaly hned dvě výstavy v Plzeňském kraji.

Klatovy_1

Na té první v Klatovech vystavoval př.Štajdl 10 korel. Pro tuto výstavu to bylo jistě přínosem, jelikož klatovští chovatelé korely nechovají a tudíž ani nevystavují. Velmi dobré ocenění korel vylepšilo kvalitu vystavovaných papoušků a jedna z korel se také stala vítězem kategorie papoušci.

Ve stejném termínu tj.13.-15.11. se konala již 5.krajská soutěžní výstava Plzeňského kraje. I zde byly korely členů klubu nepřehlédnutelné a kolekce př. Blahníka a Pekharta patřila mezi nejlepší s oceněním 91, 90, 90 a 89 body. Také v jednotlivcích korel jsme obsadili první dvě místa z celkového počtu 40 korel s oceněním 89 body.

Domazlice_3Domazlice_2

Domazlice_1

V současné době,po chovné sezoně a výstavách,necháme své svěřence odpočinout a začátkem března se budeme snažit své korely co nejlépe připravit na již 4.otevřenou výstavu v Rakousku,abychom vylepšili výsledek z minulé výstavy,kdy př.Blahník přivezl jedno vítězství ve třídě skořicových strak. Proto popřejme všem zúčastněným českým chovatelům hodně úspěchů.

Text a foto: Milan Pekhart