Setkání členů klubu 2012

Na začátku měsíce září, 8.9.2012 ve 14.hod.se uskutečnilo další setkání členů klubu korel – ČKCHK.

Hlavním bodem byla příprava 3. Klubové výstavy korel konané při pátém ročníku výstavy EXOTIKA v Lysé nad Labem ve dnech 25. – 28.10.2012.

Přítomné v Hotelu Atlas v Benešově přivítal p.Jaroslav Nesvorný, předseda ČKCHK.
Kladně hodnotíme účast nových členů, kteří překonali větší vzdálenost a věřím že jim setkání ukázalo jakou cestou se ubírá soutěžní chovatelství.

Pozvání přijal přední chovatel a posuzovatel korel p.René Poštulka. Jeho pozvání a hlavně účast byla využita k praktické ukázce předností a nedostatků na živých exponátech připravených korel.
V diskuzi jsme řešili již zmíněné korely, kde jsme si vysvětlili, že důležité v současném výstavnictví korel je hlavně postava, velikost hlavy a chocholka. Řešení mutací je až dalším krokem naší cesty v chovu výstavních korel v Česku.

Dále p. Milan Pekhart přednesl příspěvek o genetice chovu korel. Objednávku  kroužků na rok 2013 řešil p.Jaroslav Nesvorný.
Po 17.hod.poděkoval všem za účast p.Nesvorný a dodal: Věřím, že jsi každý z přednášky p.Poštulky vzal něco k srdci.